Játékötletek az OviAdminban
Játékötleteket és a játékok menetének leírását közöljük folytatásokban "Játék" című rovatunkban elismert szerzőink tollából. A cikkek teljes egészében elolvashatók az Óvodai vezetési és nevelési módszertani tanácsadó című folyóiratban.
Motivációs lehetőségek: − virág társasjáték (2 személyes), − virágképek nézegetése, − virágboltos szerepjáték: mindenki kap egy kis földterületet (barna anyagdarab) és vázát (műanyag pohár, a pohár aljára kavics és arra szárazoázis ragasztva).
Szervezési feladatok: − asztalok leterítése, − a munkaterület kialakítása, − a szükséges anyagok kikészítése, − a gyerekek folyamatos fogadása, − a folyamatos reggeliztetés. Gondozási feladatok: − ruhaujjak feltűrése, − hosszú haj összefogása.
A demonstrációs eszköz megmutatása, majd elvétele.
A tevékenység technikai menete: − Hajtogatás technikája:
− Vágás technikája:
− Ragasztás technikája: a kis virágok ráragasztása a palántákra, kétféle módon lehetséges:
Eszközök: − színes papírok, − olló, − ragasztó, − előre vágott kisvirágok, nyomóforma.
Differenciálás: − a 3-4 éveseknek előre kivágott színes virágok, illetve virágos kinyomó, − az 5-6 éveseknek színes papírlapokból önállóan készített (rajzolt és vágott) virágok lehetősége.
Baleset megelőzése: −vágásnál az ollót ne tartsák felfelé vagy társuk felé, − ülve vágjanak, − vágás után az ollót tegyék a tartóba. − Egyenes háttal üljenek, és ne hajoljanak közel a munkájukhoz!
A ragasztásnál ügyeljen arra, hogy a gyerekek ruháját, társát ne kenjék össze, szájukba ne vegyék az eszközöket! − Az elkészült munkák jellel való ellátása, virágkiállítás rendezése. − Az elkészült munkák szempont szerinti értékelése, egymás munkájának indoklással történő értékelése. − A virágok felhasználása a virágboltos szerepjátékban. Értékelési szempontok: − megfelelő eszközhasználat, − helyes technikai megvalósítás (5-6 éveseknél vágás és ragasztás technikája, ragasztóhasználat), − egyéni megoldások kiemelése, − színek használata.
Szeretné a cikket teljes egészében elolvasni? A foglalkozásterv egésze elérhető az Óvodai vezetési és nevelési módszertani tanácsadó című folyóiratban!
|